Az általunk gyártott kapcsolószekrények típusai
HV kapcsolószekrény
35kV-os fogadó alállomások. SF6 / vákuummegszakító, 3 rekeszes, 2500A / 31,5kA-ig. Kompatibilis az IEC 62271 és GB 3906 szabványokkal.
LV kapcsolószekrény
Teljes alacsony-feszültségtartomány: MNS kihúzható (4000A-ig), GGD fix (gazdaságos), GCK fiók-típus (cserélhető), XL-21 falra szerelhető. Réz gyűjtősín szabvány.
Ring fő egység (RMU)
Kompakt fém{0}}zárt RMU a másodlagos elosztáshoz. SF6-gáz vagy szilárd szigetelés, 1 az 1-ben / 1 a 2-ben, 630 A / 20 kA terhelési megszakításig.
Fém-Zárt gyűrűs főegység
24 kV-os légszigetelt -RMU városi és ipari kábelhálózatokhoz. Moduláris LBS / TP / CB szekrények, IEC 62271-200 és GB 3906 tanúsítvánnyal.
Fém-borítású, kihúzható kapcsolószekrény
10-12kV-os beltéri alállomások igáslója. Vákuumos megszakítós teherautó, mikroprocesszoros relé, IEC 62271-200 kompatibilis, 3150A / 31,5kA-ig.
Terhelési szünet kapcsoló (RMU-hoz)
Rugós-három-pozíciós LBS RMU szekrényekben használt. 630A / 1250A, 20 kA rövid-időállóság, ideális gyűrűs főalkalmazásokhoz.
Kültéri vákuum megszakító
Kültéri oszlopra{0}}szerelt VCB 12kV-os / 24kV-os felsővezetékekhez. Intelligens / kézi opciók, párosítva a kapcsolószekrényeinkkel a hálózat automatizálásához.
Előre-összeszerelt energiatároló alállomás
Kompakt alállomás nagyfeszültségű kapcsolóberendezést + transzformátort + kisfeszültségű kapcsolószekrényt egyetlen házban. Plug-and-play közüzemi és megújuló projektekhez.
Fix{0}}típusú kapcsolószekrény
Gazdaságos fix kapcsolóberendezések kábelelosztó hálózatokhoz. Egyszerű szerkezet, könnyű karbantartás, alkalmas kültéri kompakt alállomásokhoz.
Kulcsfontosságú alkatrészek a kapcsolószekrényben
A kapcsolószekrény nem egy egyszerű fémdoboz -, hanem egy gondosan megtervezett rendszer, amelyben három összetevőcsoport működik együtt:fő teljesítményelemek(áram vezetése és szabályozása),védelmi és vezérlő eszközök(a rendszer figyelése és védelme), ésszerkezeti és tartóelemek(ház, szigetelés és hűtés minden). Az alábbiakban bemutatjuk, mi van valójában minden GNEE kapcsolószekrényben, az általunk szállított tipikus specifikációkkal.
① Fő tápegységek
| Összetevő |
Funkció |
GNEE tipikus specifikáció |
| Áramköri megszakító(VCB / MCCB / ACB) |
Az első védelmi vonal. Túlterhelés vagy rövidzárlat esetén automatikusan megszakítja az áramkört, és manuálisan működtethető az áramkör leválasztására karbantartás céljából. |
MV: vacuum circuit breaker (VCB), mechanical life >30 000 művelet, nyitvatartási idő Legfeljebb 20 ms; LV: MCCB / ACB 6300 A-ig. Márkás opciók: CHINT / Delixi / ABB / Schneider. |
| Leválasztó / leválasztó |
Fizikailag elszigeteli a rendszer egy részét a forrástól, látható töréspontot hozva létre, így a karbantartó személyzet biztonságban van. A megszakítóval ellentétben nem tudja megszakítani a terhelési áramot. |
Névleges feszültség 12–40,5 kV, három-állású (zárt / nyitott / földelt), integrált reteszelés megakadályozza a hibás működést, megfelel az IEC 62271-102 szabványnak. |
| Gyűjtősín rendszer |
A fő áramelosztási útvonal. Minimális ellenállással és hővel csatlakoztatja a bejövő tápot minden kimenő áramkörhöz. |
Nagy-tisztaságú ón-bevonatú réz gyűjtősín alapkivitelben (alumínium kérésre). Alacsony-impedanciájú elrendezés, epoxi-gyanta szigetelés, rövid időre tesztelve, ellenáll akár 31,5 kA / 4 s. |
| Áram/feszültség transzformátorok(CT / VT) |
Csökkentse a nagy áramokat és a magas feszültségeket mérhető, biztonságos szintre a mérés, védelem és felügyelet érdekében. |
Pontossági osztály: 0,5 (mérés) / 5P10 (védelem), alacsony-telítettségű kialakítás a relé hibás-működésének megakadályozására, beltéri epoxi-öntvényszigetelés. |
| Segéd teljesítmény transzformátor |
Alacsony{0}}feszültségű segédtápellátást biztosít a vezérlőáramkörök, relék és műszerek számára a szekrényben. |
Kompakt száraz-típusú, energiahatékony IE2+, zaj 50 dB vagy annál kisebb, anti-nedvességálló epoxi öntvény -, ideális beltéri kapcsolóberendezési szekrényekhez. |
② Védelmi és vezérlőeszközök
| Összetevő |
Funkció |
GNEE tipikus specifikáció |
| Védelmi relé |
A kapcsolószekrény "agya". Folyamatosan figyeli az áramot, a feszültséget és a frekvenciát; kioldójelet küld a megszakítónak, ha rendellenes állapotot (túláram, földzárlat, alul-feszültség) észlel. |
Digitális mikroprocesszoros relé programozható logikai - adagoló/motor/transzformátor védelmi görbékkel. Kommunikáció: Modbus-RTU / IEC 61850, SCADA-kompatibilis. |
| Kontaktor |
Távolról kapcsolja be és ki a nagy terheléseket; ellenáll a gyakori működésnek és a nagy bekapcsolási áramoknak. |
Silver-nickel alloy contacts, electrical life >1 millió művelet, és IP65-ös por--por-/nedvesség-verziók bányászati és vegyi üzemek számára. |
| Reteszelő rendszer |
Megakadályozza a veszélyes műveleteket,{0}}hogy kinyissa az ajtót feszültség alatt, vagy a megszakítót csukott kapcsoló mellett felhúzza. Mechanikus + elektromos dupla zár. |
Teljes öt -megelőző retesz: megakadályozza a téves-zárást,-hibás nyitást, a feszültség alatti földelést, a földelt zárást és a feszültség alatti rekeszekbe való belépést. OSHA és IEC kompatibilis. |
| Mérők és mutatók |
Valós idejű-visszajelzést küldhet az áramerősségről, feszültségről, teljesítményről és a komponensek állapotáról a kezelők és a távfelügyelet számára. |
Digitális több-funkciós LCD-mérő (V / A / kW / kWh / PF), színes-LED állapotjelzők, opcionális felhő / SCADA telemetria. |
| Túlfeszültség-védelmi eszköz (SPD) |
Földre tereli a villámlást és a kapcsolási túlfeszültségeket, mielőtt azok elérnék az érzékeny elektronikát{0}}, amely egyre fontosabb az intelligens hálózatok és adatközpontok számára. |
Típus 1 + 2. típusú SPD kombináció a bejövő pozícióban, 20 – 40 kA (8/20 μs) üzemmódonként, cserélhető modulok állapotablakkal. |
| Biztosíték kapcsoló szakaszoló |
Egy eszközben egyesíti a biztosítékvédelmet és a kézi leválasztást a kimenő tápáramkörökhöz (motorok, vezérlőpanelek, al{0}}elosztók). |
630 – 1250 A (RMU) / 630 A-ig (LV adagolók), nagy megszakítóképesség, kompakt karimás kialakítás. |
③ Strukturális és támogató alkatrészek
| Összetevő |
Funkció |
GNEE tipikus specifikáció |
| Szekrényház |
A külső héj, amely távol tartja a port, a nedvességet, a fizikai sérüléseket és az illetéktelen érintkezést. |
Horganyzott acél vagy hidegen{0}}hengerelt acél porszórt bevonattal (RAL 7035 szabvány, egyéb RAL kérésre), 1,5–2,0 mm-es lemez, IP30 (beltéri) – IP65 (kültéri), eltávolítható panelek, dupla-ajtós vagy szekcionált kivitel opcionális. |
| Szigetelők és gyűjtősíntartók |
Fenntartani az elektromos szigetelést a vezetők és a szekrénytest között; rövidzárlat esetén szilárdan tartsa a gyűjtősíneket az elektromágneses erőkkel szemben. |
Az epoxi-gyanta és kerámia szigetelők, a DMC/SMC gyűjtősín támogatja a - nagy dielektromos szilárdságot, hőállóságot, nyomkövetés-biztosságot. |
| Szellőztető és hűtőrendszer |
Megakadályozza a túlmelegedést, ami felgyorsítja a szigetelés öregedését és lerövidíti az alkatrészek élettartamát. |
Forced air cooling (fan auto-start >40 fok) MV szekrényekhez; természetes szellőzés LV-hez optimalizált zsaluráccsal; anti-kondenzációs fűtőelem termosztáttal alapfelszereltségként nedves éghajlathoz. |
| Kábel terminálok |
Csatlakoztassa a külső kábeleket a megbízható vezetőképességű és alacsony érintkezési ellenállású szekrényelemekhez. |
Réz/alumínium kivezetések 16 – 400 mm²-es kábelekhez, préselt csatlakozás, oxidációgátló bevonat-, rezgéscsillapító kapcsok-szélenergia-rendszerekhez. |
| Földelő rendszer |
Biztonságosan vezeti a hibaáramot a földbe, megvédi a berendezéseket és a személyzetet az áramütéstől. |
Komplett földelőrendszer - réz földelő rúd, összekötő hevederek, földelő kapcsoló - 50 kA hibaáramig ellenáll, megfelel az IEEE 80 biztonságos-földelési gyakorlatának. |
Minden fenti alkatrészt egy komplett kapcsolószekrény-szerelvényként -együtt teszteltek (nem laza alkatrészekként), így az Ön által megadott besorolások: - feszültség, áram, megszakítási képesség, IP-fok - összességében garantált. Kérje árajánlatával a teljes komponensjegyzéket.
A kapcsolószekrény működése - Lépésről lépésre
A szekrényen belüli áramáramlás megértése sokkal könnyebbé teszi a meghatározást, telepítést és karbantartást. Egy tipikus fém{1}}bevonatú kapcsolószekrényben az elektromos energia a következő utat követi:
① Bejövő kábel/transzformátor adagoló
Az áram belép a szekrénybe
②Főkapcsoló / bejövő megszakító
Védi az egész szekrényt
③Fő gyűjtősín
Elosztja az áramot az összes adagolóhoz
④ Kimenő megszakító / LBS / Biztosíték
Minden áramkör külön-külön védett
⑤CT / VT + relé
Minden áramkört mér és felügyel
⑥ Terhelés
Gyár, épület, alállomás vagy PV üzem
A bejövő adagoló a kábelrekeszen keresztül lép be és csatlakozik afő bejövő megszakító.
A megszakító táplálja afősín, amely vízszintesen halad át a gyűjtősín-rekeszben, és ellát minden kimenő áramkört.
Minden kimenő adagolót saját megszakítója, biztosítékkapcsolója vagy terhelés{0}}megszakítója véd.
Az egyes betáplálókon lévő áramváltók levezetik az áramot a védelmi relére, amely folyamatosan összehasonlítja a mért értéket a védelmi beállítással.
Ha hiba lép fel - túlterhelés, rövidzárlat vagy földzárlat -, a relé ezredmásodperceken belül kioldja a megszakítót, és csak a hibás adagolót választja le, miközben a rendszer többi része tovább működik.
Túlfeszültség-védelmi eszközöka villámlást és a kapcsolási túlfeszültséget a földre terelni, míg aföldelő rendszerbiztonságos utat biztosít minden maradék hibaáram számára.
Ez az oka annak, hogy a kapcsolószekrényt az elektromos hálózat "központi idegrendszereként" írják le: minden funkció -, amely hordozza, vezérli, védi, méri, leválasztja - egy tervezett szerelvényen belül történik, és minden alkatrész a többi megfelelő működésétől függ.
A kapcsolószekrény műszaki adatai egy pillantással
A teljes típusvizsgálati jelentéseket (dielektromos, hőmérséklet{0}}emelkedés, rövidzár-állóság, mechanikai tartósság) minden megrendeléshez mellékeljük. Kérje mérnökeinktől a tesztjelentési csomagot.
| Paraméter |
KYN28-12 (HV) |
KYN61-40.5 (HV) |
HXGN15-12 / XGN-24 (RMU) |
MNS/GGD/GCK (LV) |
| Névleges feszültség |
12 kV |
40,5 kV |
12 kV / 24 kV |
380 V / 660 V |
| Névleges áram |
630 – 3150 A |
630 – 2500 A |
630 A (LBS) / 1250 A (CB) |
4000 A-ig |
| Törőképesség |
25 – 31,5 kA / 4s |
25 – 31,5 kA / 4s |
20 kA (terhelési szünet) |
65 – 100 kA (sín) |
| Rövid{0}}időállóság |
31,5 kA / 4s |
31,5 kA / 4s |
20 kA / 2s |
50 – 100 kA / 1s |
| Védelmi fokozat |
IP4X burkolat |
IP4X burkolat |
IP3X – IP4X |
IP30 – IP54 |
| Működési mechanizmus |
Rugó (vákuum CB) |
Rugó (vákuum CB) |
Rugó (LBS) / Motor |
Kézi / Motor |
| Szabványok |
IEC 62271-200, GB 3906 |
IEC 62271-200, GB 3906 |
IEC 62271-200, IEC 62271-103, GB 3804, GB 3906 |
IEC 61439, GB 7251 |
| Tanúsítványok |
CE, ISO 9001, típusvizsgálat |
CE, ISO 9001, típusvizsgálat |
CE, ISO 9001, típusvizsgálat |
CE, ISO 9001 |
| Gyűjtősín anyaga |
Réz (ón{0}}bevonattal) |
Réz (ón{0}}bevonattal) |
Réz (ón{0}}bevonattal) |
Réz (ón{0}}bevonattal) |
| Tokozás |
2,0 mm hidegen hengerelt acél, RAL 7035 |
2,0 mm hidegen hengerelt acél, RAL 7035 |
2,0 mm hidegen hengerelt acél, RAL 7035 |
1,5-2,0 mm, RAL 7035 / SS304 |
Kapcsolószekrény vs elosztószekrény vs panel - A kifejezések magyarázata
A vevők gyakran felváltva használják a „kapcsolószekrényt”, „elosztószekrényt”, „panelt” és „RMU”-t -, de ezek különböző termékek, eltérő szereppel. Itt van a megkülönböztetés közérthető nyelven, tehát az első alkalommal adja meg a megfelelő felszerelést.
| Term |
Meghatározás |
Hol használod |
| Kapcsolószekrény |
Megszakítókból, szakaszolókból, gyűjtősínekből, CT/VT-ből és védelmi relékből álló szerelvény a tápfeszültség vezérlésére, védelmére és leválasztására.rendszer- szint a transzformátortól/bejövő adagolótól az elosztópontokig. Nagyobb, padlón{2}}álló, alállomásokba és külön kapcsolóberendezésekbe telepítve. |
Alállomások, erőművek, ipari üzemi bemeneti és betápláló panelek, fotovillamos erőmű HV/MV interfész (12 – 40,5 kV, vagy 380 – 660 V kisfeszültségű kapcsolószekrény). |
| Elosztó szekrény / doboz |
Avégsőaz elosztórendszer berendezései. Az áramot a felső -szintű elosztó berendezéstől veszi át, és a legközelebbi terheléshez szállítja, az adott zóna védelmével, felügyeletével és vezérlésével. Kisebb, gyakran falra-szerelhető, falba süllyeszthető. |
Végső kiosztás emeletekre, műhelyekre, lakóépületekre, közvilágításra, kisgépekre. Tekintse meg elosztódoboz-családunkat (JXF / JP / kombinálódoboz / csatlakozódoboz). |
| Elosztótábla/panel (DB) |
Olyan panel, amely a bejövő elektromos táplálást kiegészítő áramkörökre osztja, amelyek mindegyikét biztosíték vagy miniatűr megszakító (MCB) védi. Néha lakossági fogyasztói egységnek is nevezik. |
Kereskedelmi és lakossági végső áramkörök; jellemzően amit egy villanyszerelő minden emeleten vagy lakásban felszerel. |
| Ring fő egység (RMU) |
Kompakt, teljesen fém{0}}zárt kapcsolószekrény, amelyet 12–24 kV-os másodlagos elosztó kábelhálózatokban használnak. Terhelési-megszakítókat, biztosítékokat és (opcionálisan) vákuum-megszakítót integrál egy kis szekrénybe - akapcsolószekrény típusa, nem külön kategória. |
Városi kábelgyűrűk, alátét{0}}alállomások, kereskedelmi épületek és napelemes farmok, ahol korlátozott a hely. |
| Motorvezérlő központ (MCC) |
Kifejezetten a motorok vezérlésére és védelmére kialakított kapcsoló-/vezérlőegység-egység, általában tápegységenként kontaktorokkal, túlterhelési relével és szakaszolókkal. |
Ipari üzemek sok motorral - szivattyúkkal, ventilátorokkal, szállítószalagokkal, kompresszorokkal. |
| Mérőszekrény |
Szekrény CT-knek, VT-knek, mérőknek és (opcionálisan) tarifaberendezéseknek az energiaméréshez egy határponton. |
Közüzemi számlázási pontok, al-mérés bérlők számára, fotovillamos erőmű-termelés mérése. |
Ökölszabály:ha védi a rendszert és a transzformátor / bejövő szinten áll →kapcsolószekrény. Ha táplálja a végterheléseket, és közel ül a felhasználóhoz →elosztó szekrény / tábla. A GNEE mindkettőt gyárt -, és mivel mi építjük fel a teljes láncot, a kapcsolószekrény és az elosztódobozok közötti interfész úgy lett kialakítva, hogy illeszkedjen, nem pedig rögtönzött.
A kapcsolószekrény belsejében - Öt független rekesz
A modern fém{0}}kapcsolószekrények (KYN / XGN sorozat) a szekrényt öt, teljesen elválasztott részre osztják. Ez az elkülönítés kritikus fontosságú az ív-villanásbiztonság, az egyszerű karbantartás és a működés folytonossága szempontjából.
① Gyűjtősín-rekesz
Fő vízszintes rézsínek epoxi-gyanta szigeteléssel, fém válaszfalakkal elválasztva a többi rekesztől.
② Kapcsolószoba (megszakító rekesz)
Kihúzható vákuum-megszakítós teherautó, dugaszolható{0}}primer érintkezők, automata redőnyök, mechanikus reteszek a biztonságos állványozás érdekében.
③ Kábelrekesz
Áramváltók, feszültségtranszformátorok, túlfeszültség-levezetők, földelőkapcsolók és kábelvégződések.
④ Működési mechanizmus és reteszelő rekesz
Rugós töltőmotor, záró/nyitó tekercsek, segédkapcsolók, helyzetjelzők és teljes öt -megelőző mechanikus retesz.
⑤ Alacsony-feszültségű vezérlőterem
Mikroprocesszoros védőrelé, mérőműszer, vezérlőkapcsolók, kivezetések - könnyen elérhetők a bejárati ajtóból, anélkül, hogy bemennének a HV-rekeszekbe.
A kapcsolószekrényekre vonatkozó szabványok, amelyeknek megfelelünk
Minden kapcsolószekrény a nemzetközi és a kínai nemzeti szabványok szerint tesztelve hagyja el gyárunkat. Az általunk rutinszerűen alkalmazott szabványok a következők:
Nemzetközi (IEC)
IEC 62271-200 - Fém-zárt AC kapcsoló- és vezérlőberendezések 1 kV felett (a nagyfeszültségű kapcsolószekrények alapszabványa)
IEC 62271-1 - A HV kapcsolóberendezések általános előírásai
IEC 62271-100 - magas-feszültségű váltóáramú-áram-megszakítók
IEC 62271-102 - AC szakaszolók és földelő kapcsolók
IEC 62271-105 - HV AC kapcsoló-biztosíték-kombinációk
IEC 62271-200 (1 kV – 52 kV beleértve)
IEC 60529 - Védelmi fokozatok (IP-kód)
IEC 61439 - Alacsony feszültségű-kapcsoló- és vezérlőberendezés-egységek
Kínai nemzeti (GB / GB-T)
GB 3906 - 3.6 kV – 40,5 kV AC fém-zárt kapcsolóberendezés
GB/T 11022 - A HV kapcsolóberendezésekre vonatkozó általános műszaki követelmények
GB/T 1984 - Magas-feszültségű váltakozó áramú-megszakítók
GB/T 1985 - HV AC szakaszolók és földelő kapcsolók
GB/T 3804 - 3.6 kV – 40,5 kV HV AC terheléskapcsolók
GB/T 16926 - HV AC terheléskapcsoló-biztosíték-kombinációk
GB 7251 - Alacsony-feszültségű kapcsolóberendezések (kisfeszültségű kapcsolószekrény)
GB/T 34936 - Fotovoltaikus DC kombináló-doboz követelményei
Hogyan osztályozzák a kapcsolószekrényeket
Négy gyakorlati módszer létezik a kapcsolószekrények - feszültségszint, konstrukció, megszakító beépítése és telepítési hely szerinti osztályozására. Ha tudja, hogy projektje hol helyezkedik el az egyes dimenziókban, pontosan leírhatja a terméket a megkeresésében, és gyorsan pontos árajánlatot kaphat.
① Feszültségszint szerint
- HV kapcsolószekrény- 12 kV / 24 kV / 40,5 kV (KYN28-12, KYN61-40,5), alállomási és üzemi vételi szinten használatos
- MV kapcsolóberendezés- 3.6 – 40,5 kV fém-zárt és RMU osztályok (az IEC használatában átfedi a HV-t)
- LV kapcsolószekrény- 380 V / 660 V (MNS / GGD / GCK / XL-21), a transzformátor után
② Építés szerint
- Nyissa ki a -típusú kapcsolóberendezést- gazdaságos, nincs teljes burkolat, csak beltérben
- Fém-zárt kapcsolóberendezés- minden feszültség alatt álló alkatrész földelt fémbe zárva, XGN sorozat
- Fém-burkolatú (páncélozott) kapcsolóberendezés- rekesz teljesen elkülönítve fém válaszfalakkal, a KYN sorozat - legmagasabb ívű-villanásbiztonsága
- Gáz{0}}szigetelt (GIS)- SF6 / szilárd-szigetelt, kompakt szekrények a tér-kritikus helyekhez
③ Áramköri{0}}megszakító telepítése szerint
- Kihúzható kapcsolóberendezés- megszakító egy kivehető teherautón (KYN28 / KYN61 / MNS): karbantartás a teljes busz leállítása nélkül
- Fix kapcsolóberendezés- megszakító csavarozva (XGN66 / GGD / XL-21): egyszerűbb, olcsóbb, teljes buszleállítás szükséges a megszakítószervizhez
④ A telepítési hely szerint
- Beltéri kapcsolószekrény- IP3X – IP4X, természetes vagy kényszerszellőztetés
- Kültéri kapcsolószekrény- IP54 – IP65, UV-ellenálló bevonat, anti-kondenzációs fűtés, SS304 / SS316 burkolat
- Konténerben / alátéttel-szerelve- RMU vagy kompakt GIS kültéri kioszkban/alállomásokon belül
Kapcsolószekrény alkalmazások piac szerint
A kapcsolószekrényt az egyes célpiacok helyi hálózati szabványaihoz, környezeti feltételeihez és védelmi filozófiájához igazítjuk. Alább láthatók a leggyakrabban exportált konfigurációk.
Délkelet-Ázsia (12/24 kV)
KYN28 betápláló panelek 22 kV-os városi alállomási hurokhoz
RMU 12 kV-os kábelhálózatokhoz a Fülöp-szigeteken, Indonéziában és Vietnamban
IP54-es burkolatok a trópusi páratartalomhoz (kevesebb, mint 95%)
Közel-Kelet (11/22/33 kV)
Magas-hőmérsékletű kapcsolószekrény 50 fokos környezeti hőmérséklettel
Sivatagi-porvédelem IP54 + szűrésű szellőztetéssel
IEC + SASO / SABRE megfelelőség Szaúd-Arábia, Egyesült Arab Emírségek számára
KYN61 fogadó alállomások Nigéria, Kenya és Tanzánia számára
Francia-standard kábelvégződés opcióként
Konténeres kapcsolóberendezések a gyors üzembe helyezéshez
Kisfeszültségű kapcsolószekrény kereskedelmi épületekhez
EN 61439-1 / -2 ellenőrzött szerelvények
RoHS{0}}kompatibilis anyagok az EU piacaira
Dél-Amerika (13,8 / 23 / 34,5 kV)
Egyedi kapcsolószekrény, amely megfelel az amerikai{0}}stílusú kábelnek és védelemnek
IEEE C37.20.1 / C37.20.7 íválló-opciók
spanyol{0}}nyelvű kézikönyvek és címkézés
Ausztrália és Óceánia (11/22/33 kV)
AS / NZS 61439 LV kapcsolószekrény
Magas UV--álló porbevonat kültéri kabinokhoz
Magas szeizmikus zóna (8 szint) megerősített keretek
Hogyan válasszuk ki a megfelelő kapcsolószekrényt
Használja ezt a 4 lépésből álló kiválasztási keretet annak meghatározásához, hogy melyik kapcsolószekrény-család illik projektjéhez.
1 - lépés Határozza meg a feszültségosztályt
10–12 kV-os bejövő / betáplálás esetén válassza kiKYN28-12vagyHXGN15-12 RMU. 20–35 kV esetén válasszaKYN61-40.5vagyXGN-24. A transzformátor utáni 380 / 660 V-os feszültséghez válassza a lehetőségetMNS / GGD / GCK / XL-21.
2 - lépés Egyezzen meg a telepítési környezettel
Beltéri ellenőrzött környezet → IP4X elegendő. Kültéri / tengerparti / poros → IP54 kondenzáció elleni fűtőberendezéssel, SS304 házzal és UV--ellenálló festékkel.
3 - lépés: Számítsa ki a rövidzárlati terhelést-
Ellenőrizze a rövidzárlati kapacitást- a telepítés helyén (általában 25 / 31,5 / 40 kA). A kapcsolószekrény törési és rövid{5}}időállósági értékének nagyobbnak vagy egyenlőnek kell lennie ennél az értéknél.
4 - lépés Határozza meg az egyvonalas diagramot
Betáplálók száma, CT arányok, védelmi relé modell (túláram / távolság / differenciál), mérés, kommunikációs protokoll (Modbus / IEC 61850). Küldje el nekünk SLD-jét → 24 órán belül visszaküldjük a testreszabott kapcsolószekrény BOM-ot és az árlistát.
Kapcsolószekrény telepítése és karbantartása
Az iparági tapasztalatok azt mutatják, hogy a rossz telepítés akár a működési költségeket is növelheti30%, és nagyjábólA berendezés meghibásodásának 50%-anem megfelelő karbantartásra vezethető vissza. A kapcsolószekrény hosszú-élettartamú eszköz (20+ év), - a telepítés és a szervizelés módja dönti el, hogy eléri-e ezt az élettartamot vagy korán meghibásodik.
Javasolt ellenőrzési és szervizintervallumok
| Feladat |
LV kapcsolószekrény |
MV / HV kapcsolószekrény |
Kültéri / tengerparti egységek |
| Vizuális és termikus ellenőrzés (IR szkennelés) |
Negyedévenként |
Negyedévenként |
Havonta + minden vihar után |
| Mechanikai működés ellenőrzése (megszakító / LBS állvány) |
Negyedévenként |
6 havonta |
6 havonta |
| Védelmi relé és másodlagos huzalozási teszt |
6 havonta |
6 havonta |
6 havonta |
| Elsődleges / másodlagos befecskendezési teszt |
Évi |
Évi |
Évi |
| Gyújtósín nyomaték és érintkezési ellenállás ellenőrzése |
Évi |
Évi |
6 havonta |
| Szigetelési ellenállás teszt (Megger) |
Évi |
Évi |
6 havonta |
| SF6 / gáznyomás ellenőrzése (GIS & RMU) |
- |
6 havonta |
6 havonta |
| A fűtés, a ventilátor és a páralecsapódás elleni{0}}ellenőrzés |
Évi |
Évi |
6 havonta |
Telepítés előtt - Kulcsellenőrzés
- Ellenőrizze a bejövő feszültséget, a fázissorrendet és a rövidzár{0}}kapacitást a csatlakozási ponton
- Erősítse meg a padló terhelését, a hézagokat és a kábelbevezetési irányt (felső / alsó) a jóváhagyott rajz alapján
- Vizsgálja meg a burkolatot szállítás közbeni sérülésekre, és ellenőrizze a végső telepítési hely IP-fokozatát
- A kapcsolószekrényt feszültség alá helyezésig száraz, szellőző helyiségben (páratartalom < 80%) tárolja
- Csak szakképzett villanyszerelőket használjon - a nem képzett személyzet általi üzembe helyezés érvényteleníti a garanciát
- Tartsa a helyszínen az egysoros diagramot, a vizsgálati jelentéseket és az alkatrészek kézikönyvét
Szerviz közben - Rutinellenőrző lista
- Hallgassa meg a szokatlan zajt (zümmögést, ívet), és ellenőrizze a hőmérséklet emelkedését érintéssel / IR kamerával
- Ellenőrizze, hogy a jelzőlámpák, a mérők és a relé LCD-kijelzői megfelelően olvashatók
- Ellenőrizze az ajtótömítéseket, a zárakat és az öt -megelőző retesz funkciót
- Porszívó gyűjtősín- és kábelrekeszekből (sűrített levegő, száraz)
- Nyomatékkal{0}}nyomtassa meg a gyűjtősín csatlakozásait, és ellenőrizze, hogy elszíneződtek-e a kapcsok
- Minden ellenőrzés dokumentálása - trendadatok előre jelzik a hibákat, mielőtt azok bekövetkeznének
Intelligens{0}}karbantartási lehetőség:Adja hozzá az IoT-felügyeletet (hőmérséklet, páratartalom, részleges kisülés, megszakítóműveletek számlálása) a kapcsolószekrényhez, és felhőplatformunk riasztásokat küld, mielőtt hibák jelentkeznének - vágás a helyszínen, és nem tervezett leállások.
Gyártás és testreszabás - Az Ön kapcsolószekrénye, az Ön útja
Mivel a GNEE gyártóüzem (nem kereskedelmi vállalat), minden kapcsolószekrény testre szabható a burkolat anyaga, a felületkezelés, az alkatrész márka és a védelmi rendszer tekintetében. A szabványos konfigurációk gyorsan szállíthatók; a testreszabott terveket az Ön SLD-jéből tervezik.
Tokozási és befejezési lehetőségek
| Opció |
Standard |
Frissítési lehetőségek |
| Burkolóanyag |
Hidegen hengerelt acél-1,5–2,0 mm, horganyzott |
Rozsdamentes acél SS304 / SS316 tengerparti, élelmiszeripari, vegyi és tengeri környezetekhez |
| Felületkezelés |
Epoxi porbevonat, RAL 7035 világosszürke |
Bármilyen RAL szín, magas-UV kültéri minőség, -korróziógátló két-bevonat rendszer |
| Ajtó konfiguráció |
Egyetlen bejárati ajtó |
Dupla ajtó, szekcionált kivitel, ablakajtó, lakattal zárható bütykös zárak |
| Kábelbemenet |
Alul (standard) |
Felső belépő, vegyes, tömszelencelemezek IP{0}}besorolású tömítésekkel |
| Védelmi fokozat |
IP30 – IP54 |
IP65 / IP66 tömített ajtókkal és szűrt szellőzéssel |
| Felszerelés |
Padló-állás |
Fal-szerelt, oszlopra-szerelt, mobil csúszótalpak / konténerben |
Alkatrész márka kompatibilitás
Integrálunk megszakítókat, reléket, mérőket és SPD-ket a projektben meghatározott márkákból -, vagy ajánljuk a bevált szabványos komponenseinket:
| Összetevő |
Standard márka |
Választható márkák |
| Kisfeszültségű megszakító (MCCB / ACB) |
CHINT / Delixi |
ABB, Schneider Electric, Siemens, Mitsubishi |
| MV vákuum megszakító |
GNEE (VS1 / VSm sorozat) |
ABB VD4, Schneider EV12, Siemens 3AH |
| Védelmi relé |
Jingji / GNEE digitális relé |
SEL, ABB REF, Schneider Easergy, Siemens SIPROTEC |
| Mérés |
CHNT / Acrel |
Schneider PM, ABB, Siemens |
| SPD |
CHNT / Delixi |
DEHN, OBO Bettermann, Phoenix Contact |
Normál kézbesítési sebesség
- Mérnöki rajzok:3 munkanapaz SLD megerősítése után
- LV MNS / GGD / XL-21 szekrények:10-15 munkanap
- KYN28-12 panelek:15-20 munkanap
- KYN61-40.5 / egyéni RMU:25-30 munkanap
- Minta/prototípus egység:7 napon belüljóváhagyott tervekhez
Mire van szükségünk árajánlatért
- Egyvonalas diagram (SLD) - még egy kézi vázlat is működik
- Névleges feszültség, névleges áramerősség és{0}}zárlati kapacitás
- Az adagolók száma és terhelésük / CT aránya
- Védelmi relé preferencia és kommunikációs protokoll
- Beépítési környezet (beltéri/kültéri, tengerszint feletti magasság, páratartalom)
- Mennyiség, célport és cél szabvány (IEC / GB / egyéb)
Miért válassz minket?
Gyári-közvetlen árak
Nincsenek közvetítők. Gyártjuk a gyűjtősínt, hegesztjük a házat, beépítjük a megszakítót és a FAT-ot - működtetjük egy fedél alatt.
Testreszabás az Ön SLD-jéhez
Küldje el nekünk egyvonalas diagramját, és mi megtervezzük a kapcsolószekrényt körülötte - és nem fordítva. A 630A-es betápláló panelektől a teljes 35 kV-os vevő alállomásokig.
IEC / GB szabvány megfelelőség
Minden kapcsolószekrény típust{0}}vizsgáltak az IEC 62271-200 / IEC 61439 és a megfelelő GB szabványok szerint. A riportok rendelés előtt kérésre rendelkezésre állnak.
Réz gyűjtősín alapkivitelben
Nincsenek alumínium vagy méretcsökkentési trükkök. 2.0 mm-es hidegen hengerelt acél-ház, réz gyűjtősín, márkás megszakítók (ABB / Schneider / CHINT opcionális), valamint rozsdamentes zsanérok és zárak.
Harmadik-ellenőrzés Üdvözöljük
SGS/BV/TÜV/Intertek szállítás előtti{0}}ellenőrzés támogatott. Teljes FAT-dokumentációt, típusvizsgálati jelentéseket és távoli videós ellenőrzést biztosítunk, ha nem tud személyesen meglátogatni.
Tengerre alkalmas csomagolás és globális logisztika
Exportáljon-szokványos rétegelt lemez dobozokat megerősített konzolokkal, vákuumcsomagolásban-tengeri szállításhoz. Háztól-házig-szállítás 30+ már működő szállítmányozón keresztül.
Kapcsolószekrény árlistára van szüksége még ma?
Küldje el nekünk egyvonalas diagramját (SLD), a szükséges mennyiséget és a célportot. Értékesítési mérnökünk 24 órán belül válaszol a teljes árajánlattal -, beleértve a FAT-tervet, a csomagolási listát és a becsült tengeri szállítást.
Küldjön e-mailt a kapcsolószekrény csapatunknak
A mi gyárunk
GYIK
1. Mi a különbség a KYN28 és KYN61 kapcsolószekrények között?
A KYN28-12 névleges 12 kV (24 kV-ig terjed), és a 10–12 kV-os alállomások leggyakoribb beltéri kapcsolószekrénye. A KYN61-40.5 névleges feszültsége 40,5 kV, és 35 kV-os fogadó alállomásokban és nagyfeszültségű ipari hálózatokban használatos. A KYN28A szintén ugyanaz a sorozat, mint a KYN28.
2. Mi az a gyűrűs főegység (RMU), és mikor használjam kapcsolószekrény helyett?
A gyűrűs főegység (RMU) egy kompakt, teljesen fémből{0}}zárt kapcsolószekrény, amely terhelés-megszakítókat, biztosítékokat és (opcionálisan) egy vákuum-megszakítót integrál egy szekrénybe. 12–24 kV-os másodlagos elosztó kábelhálózatokban használják, ahol korlátozott a hely. Az elsődleges alállomásokhoz válasszon helyette egy teljes KYN28 / KYN61 kapcsolószekrényt.
3. Testreszabhatja a kapcsolószekrényt az egysoros diagramomhoz?
Igen. Küldje el nekünk SLD-jét (egyvonalas diagram) és védelmi filozófiáját. Mérnökeink 24 órán belül elkészítik a testre szabott kapcsolószekrény BOM-ot a megszakító kiválasztásával, a CT/VT arányokkal, a relé modellel, a gyűjtősín méretekkel és a ház méreteivel.
4. Milyen szabványoknak felel meg az Ön kapcsolószekrénye?
Nagyfeszültségű kapcsolószekrényeink megfelelnek az IEC 62271-200, IEC 62271-1, IEC 62271-100, IEC 62271-102 és GB 3906 szabványoknak. A kisfeszültségű kapcsolószekrények megfelelnek az IEC 61439 szabványnak és a GB 7251-es szabványnak, a CCN 7251-es tesztelési jelentések. kérésre elérhető.
5. Mi a jellemző átfutási idő egy kapcsolószekrény rendelésnél?
Normál 12 kV-os KYN28 panelek: 15-20 munkanap. Egyedi KYN61-40.5 szekrények: 25-30 munkanap. RMU 12 / 24 kV: 15-25 munkanap. LV MNS / GGD: 10-15 munkanap. A tengeri szállítás további 20–35 napot tesz ki a célkikötőtől függően.
6. Biztosít-e típusvizsgálati jelentéseket és FAT dokumentációt?
Igen. Minden kapcsolószekrényhez rutinvizsgálati jelentés tartozik. Típusvizsgálati jelentések (dielektromos, hőmérséklet-emelkedés, rövidzár-tűrés, mechanikai tartósság) elérhetők korábbi típus-tesztelt kialakításunkból. FAT videók és fotók megoszthatók szállítás előtt.
7. Használhatom a kapcsolószekrényét napelemes/fotovoltaikus projektekhez?
Igen. Komplett napelemes kapcsolószekrény-megoldást kínálunk: PV DC kombinálódoboz + PV AC hálózati csatlakozó szekrény + HV / LV kapcsolószekrény az inverter kimenetéhez és a lépcsős-transzformátor interfészhez. Tekintse meg elosztódoboz-családunkat a kombinálódobozokhoz.
8. Hogyan biztosítja a kapcsolószekrény minőségét a szállítás előtt?
Minden kapcsolószekrény dokumentált gyári átvételi teszten (FAT) esik át, beleértve a vizuális és méretellenőrzést, a mechanikai működést, az elektromos reteszellenőrzést, az elsődleges és másodlagos befecskendezési tesztet, a szigetelési tesztet és (RMU esetében) a gázszivárgás ellenőrzését. A FAT videót rögzítik és megosztják a vevővel.
9. Kínál-e telepítési és üzembe helyezési támogatást?
50 000 USD feletti projektek esetén mérnököt küldünk az Ön telephelyére telepítési útmutatásért, üzembe helyezésért és kezelői képzésért. Kisebb megrendelések esetén részletes telepítési útmutatókat, videós útmutatókat és 24 órás távoli technikai támogatást biztosítunk a WeChat/WhatsApp/e-mailen keresztül.
10. Hogyan kérhetek árajánlatot kapcsolószekrényre?
Küldje el nekünk egyvonalas diagramját (SLD), a fő műszaki jellemzőket, a mennyiséget és a célkikötőt. Értékesítési mérnökünk 24 órán belül válaszol a teljes kapcsolószekrény-árajánlattal -, amely tartalmazza az egységárat, az átfutási időt, a csomagolást, a tengeri fuvarozási becslést és a fizetési feltételeket -.
11. Melyek a fő alkatrészek egy kapcsolószekrényben?
A komplett kapcsolószekrény három csoportot tartalmaz:
(1) fő tápelemek - megszakító (VCB / MCCB / ACB), szakaszoló / leválasztó, réz gyűjtősín, áram- és feszültségtranszformátorok, segédtranszformátor;
(2) védelmi és vezérlőeszközök - védelmi relé, mágneskapcsoló, reteszelő rendszer, mérők és kijelzők, túlfeszültség-védelmi eszköz (SPD), biztosíték kapcsoló szakaszoló;
(3) szerkezeti elemek - burkolat, szigetelők és gyűjtősíntartók, szellőzés és hűtés, kábelcsatlakozók, földelési rendszer. A tipikus specifikációkat tartalmazó teljes táblázatért lásd a fenti Kulcsösszetevők részt.
12. Mi a különbség a megszakító és a szekrényben lévő szakaszoló (leválasztó) között?
A megszakító túlterhelés vagy rövidzárlat esetén automatikusan megszakítja az áramot, és manuálisan is működtethető - védi az áramkört terhelés alatt. A szakaszoló (leválasztó) csak látható, biztonságos szünetet hoz létre a karbantartáshoz ésnem lehetterhelési áram megszakítása; csak a megszakító kinyitása után szabad működtetni. Mindkettő reteszelve van a szekrényeinkben, így soha nem lehet rossz sorrendben működtetni.
13. Mi a különbség a kapcsolószekrény és az elosztószekrény között?
A kapcsolószekrény a rendszer szintjén helyezkedik el -, áramot kap a transzformátortól / bejövő tápegységtől, elosztja az áramkörök között, és védi a hálózatot (12 – 40,5 kV HV vagy 380 – 660 V LV). Nagyméretű és alállomásokba / kapcsolóberendezésekbe szerelik be. Az elosztószekrény (doboz) a végső berendezés: a felső szintről veszi az áramot és zónavédelemmel látja el a legközelebbi terheléseket. Kisebb, gyakran falra-szerelhető. A GNEE mindkettőt szállítja, úgy tervezték, hogy megfeleljenek egymásnak - lásd a fenti terminológiai táblázatot.
14. Milyen gyakran kell egy kapcsolószekrényt ellenőrizni és karbantartani?
Útmutatóként: kisfeszültségű kapcsolószekrények - vizuális és hőellenőrzés negyedévente; MV / HV szekrények - 6 havonta a mechanikai működés és a relé ellenőrzésére, évente a befecskendezési és szigetelési tesztekre; kültéri/parti egységek - havi szemrevételezés és minden vihar utáni ellenőrzés. A teljes karbantartási ütemterv a fenti Telepítés és karbantartás részben található.
15. Bővíthetők vagy cserélhetők később a kapcsolószekrényem alkatrészei?
Igen. Kapcsolószekrényeink moduláris, szabványos szekrényeket használnak: a vákuum-megszakító egy kihúzható teherautón van (KYN / MNS sorozat), így a gyűjtősín megzavarása nélkül cserélhető; a relék, a mérők, az SPD-k és a CT-k csatlakoztathatók-, és bármikor frissíthetők intelligens verziókra Modbus / IEC 61850 kommunikációval. Más márkák meglévő szekrényeihez is biztosítunk utólagos korszerűsítési megoldásokat.
16. Milyen burkolati anyagok és IP-besorolás érhető el?
A szabványos burkolat 1,5–2,0 mm-es hidegen hengerelt, horganyzott acél, epoxi porszórt bevonattal, RAL 7035, IP30 – IP54. A frissítési lehetőségek közé tartozik a rozsdamentes acél SS304 / SS316 tengerparti, élelmiszeripari, vegyi és tengeri felhasználásra; IP65 / IP66 tömített kültéri házak; magas-UV kültéri-minőségű festék; és párás éghajlatú kondenzációs fűtőberendezések-. A részletek a Gyártás és testreszabás részben találhatók.
17. Miért fontos a túlfeszültség-védelmi berendezés (SPD) egy kapcsolószekrényben?
A villám- és kapcsolási túlfeszültségek a fő okai a relék, mérőórák, kommunikációs kártyák és egyéb érzékeny elektronikai elemek károsodásának a szekrényben. Az SPD mikromásodpercek alatt a földre tereli a túlfeszültséget, mielőtt elérné ezeket az eszközöket. Az intelligens-hálózati, napelemes és adatközponti-központi projekteknél a 1 + típusú 2-es típusú SPD-ket alapfelszereltségként a bejövő pozícióba - szereljük fel, ez olcsó biztosítás egy meghibásodott védelmi reléhez vagy egy üzemkioldáshoz képest.